wymiana okien

Podjęcie decyzji, kiedy należy wymienić okna w swoim domu lub mieszkaniu nie zawsze jest takie łatwe, jak może się wydawać. Jeśli dom jest starszy niż 20 lat, to chyba dobry czas, aby sprawdzić i upewnić się, czy zamontowane okna działają poprawnie i spełniają wszystkie stawiane przed nimi zadania. Na przykład: czy masz problemy z otwarciem lub zamknięciem okna? Czy zdarza ci się znaleźć wilgoć na wewnętrznych elementach okien? Podobnie jak pralki czy lodówki, z biegiem czasu, okna i drzwi należy wymienić. Abyś mógł określić, czy nadszedł już czas wymiany okien, przygotowaliśmy dla ciebie klika kluczowych pytań, na które należy sobie odpowiedzieć:

Czy uważasz że w domu jest głośno i słyszysz hałas z ulicy nawet, gdy zamkniesz okno?

Czy ciekną lub wpuszczają zbyt dużo powietrza w okresie zimowym lub letnim?

Czy wygląd okien w twoim domu podoba się tobie?

Czy są łatwe w użyciu?

Czy otwierają się dość lekko i zamykają prawidłowo?

Czy są trudne do mycia i czyszczenia?

Czy rozpadają się lub gniją?

Czy są dopasowane do stylu twojego mieszkania?

Czy masz już dość ciągłego malowania okiennych ram, lub widoku odchodzącej farby?

Okna z pcv

1. Mają wysoką efektywność energetyczną
Ramy okienne odgrywają ważną rolę w izolacyjności cieplnej, a wymiana okien na PCV, redukuje straty ciepła lepiej w porównaniu do tych wykonanych z aluminium i drewna.

2. Mają bardzo dobry stosunek kosztów do korzyści
Ramy z drewna i aluminium są około 30% droższe od profili PCV, które charakteryzują się wysoką oszczędnością energii i minimalnymi kosztami konserwacji przez cały okres eksploatacji.

3. Są łatwe w pielęgnacji
Wysokiej jakości okna z PCV są bardzo łatwe w pielęgnacji i odporne na warunki atmosferyczne; wszystko co potrzebujesz do czyszczenia ram okiennych to płyn do mycia naczyń.

4. Są bardzo wytrzymałe
W przeciwieństwie do okien z drewna, okna wykonane z PCV mają bardzo długą żywotność. Wyróżniają się odpornością na zniekształcenia i funkcjonalnością przez co najmniej 50 lat.