Geodeci Włocławek

Specjalizujemy się w pomiarach na potrzeby projektów mieszkaniowych i komercyjnych. Bez względu na to czy jesteś właścicielem domu do wynajęcia, deweloperem, architektem, inżynierem lub podwykonawcą, nasi specjaliści z pewnością sprostają twoim wymaganiom. Posiadamy narzędzia i umiejętności odpowiednie do twoich potrzeb. Zapewniamy dokładne i precyzyjne pomiary z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym również systemów GPS. Gwarantujemy że nasze mapy geodezyjne powstają przy użyciu najlepszej jakości sprzętu, kładąc nacisk na szybką obsługę i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Pomiary geodezyjne

Sprzedaż nieruchomości:
Bardzo często osoba kupująca nieruchomość domaga się przedstawienia aktualnych pomiarów nieruchomości by uniknąć ewentualnych, późniejszych sporów prawnych, wynikających z nieodpowiedniego lub niewłaściwego opisu nieruchomości. Osoba sprzedająca grunt, będąca w stanie przedstawić taki dokument w trakcie negocjacji, zyskuje większe zaufanie klienta planującego zakup posesji.

Zakup nieruchomości:
Musisz wiedzieć co dokładnie kupujesz. Tylko plany wykonane przez licencjonowanego geodetę mogą jednoznacznie określić co kupiłeś. Wynajęty przez ciebie fachowiec wykona niezbędne pomiary, które ujawnią czy inni ludzie mają prawo do częściowego wykorzystywania nieruchomości, uwzględniając ogrodzenia, drzewa, budynki, ogrody, nasypy, podjazdy, chodniki itp., oraz czy oferta zgadza się ze stanem nieruchomości

Budowa, rozbudowa lub ogradzanie:
Źle postawione ogrodzenie, podjazd lub zadaszenie może powodować problemy prawne i dodatkowe koszty. Przed rozpoczęciem budowy należy dokładnie określić granice własności twojej posesji. Zaczynając od montażu siatki ogrodzeniowej i ustaleniu dokładnej lokalizacji budynku przed rozpoczęciem budowy, unikniesz ewentualnego naruszenia prawa zagospodarowania przestrzennego.

Sprzęt pomiarowy

Teodolit i elektroniczny pomiar odległości:
Teodolit jest podstawowym urządzeniem stosowanym przy pomiarach geodezyjnych. Jest to bardzo precyzyjne narzędzie do odmierzania kątów poziomych i pionowych. Niektóre z tych urządzeń są w stanie zmierzyć kąt z dokładnością do 1/10 minuty kątowej, ale w użyciu najczęściej spotykane są teodolity 1 lub 3 - minutowe. Po starannym ustawieniu urządzenia, wymiary odczytywane są z okrągłej płytki metalowej.
W 1970, pojawiły się stosunkowo małe, lekkie i łatwe w użyciu elektroniczne urządzenia do elektronicznego pomiaru odległości zwane EDM. Urządzenia te były montowane na statywie, obok teodolitu. Pomiar odległości odbywał się na zasadzie emitowania wiązki światła podczerwonego, mierząc czas potrzebny do powrotu.
Wkrótce, postęp technologiczny oraz miniaturyzacja elementów elektronicznych umożliwiły budowę teodolitów mierzących kąty elektronicznie, oraz pomiaru odległości własnym wewnętrznym EDM. Dane z pomiarów wyświetlane są następnie na wbudowanym w urządzenie ekranie LCD. Te super - teodolity nazwane zostały tachimetrami. Poza tym, że pomiary mogą być dokonywane szybciej i z większą dokładnością, dane w postaci cyfrowej mogą zostać przesłane bezpośrednio do komputerów, w celu ich analizy i obliczeń lub jako danych do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD).

Fotogrametria:
Mapę topograficzną można wykonać korzystając z fotografii lotniczych i jest to metoda szczególnie przydatna przy pomiarach dużych obszarów. Zazwyczaj, zdjęcia wykonywane są specjalnie na potrzeby danego projektu. Dokładne prace badawcze muszą również zostać przeprowadzone na ziemi, by ustalić wymiary zarówno poziome jak i pionowe, co umożliwia zidentyfikowanie i wyskalowanie obiektów z fotografii.

GPS:
GPS lub Global Positioning System, to najnowsza dostępna metoda pomiarów. System opiera się na konstelacji 24 satelitów, w ściśle określonych orbitach wokół Ziemi. Dzisiejsze odbiorniki GPS mogą bezpośrednio obliczyć pozycję każdego miejsca na powierzchni ziemi, odbierając sygnały radiowe nadawane z satelitów. Podczas gdy tanie, przenośne urządzenia mogą ustalić naszą pozycję z dokładnością do 30 metrów, bardziej skomplikowane odbiorniki umożliwiają pomiar z dokładnością centymetrów. Przy użyciu dwóch lub więcej takich odbiorników, umieszczając jeden z nich na znanej pozycji, ustalenie kierunków i odległości pomiędzy odbiornikami umożliwia bardzo precyzyjny pomiar na bardzo dużym obszarze. Jednakże, ze względu na ograniczenia techniczne, technologia GPS nie nadaje się do dokładnego określenia wysokości.