Imprezy okolicznościowe

Pierwszym krokiem podczas planowania imprezy okolicznościowej jest określenie jej przeznaczenia; czy jest to przyjęcie weselne, spotkanie firmowe, festiwal, impreza studniówkowa lub inne wydarzenie wymagające dokładnego planowania.

Od tego momentu, planowanie wydarzeń musi być koordynowane z klientem, aby wybrać odpowiednią datę. Następne kluczowe elementy które muszą zostać omówione to: lokalizacja, lista gości, nagłośnienie i dokładny plan przebiegu imprezy. Możliwości lokalizacji imprez okolicznościowych są nieograniczone, ale zazwyczaj mają one miejsce w hotelu, centrum konferencyjnym, sali bankietowej, lub w plenerze, jeżeli pozwala na to pora roku. Po ustaleniu daty i dokonaniu wyboru lokalizacji, organizator imprezy musi zaplanować wszystko ze swoimi pracownikami, pozostając w nieustannym kontakcie z klientem.

Następnie, firma cateringowa musi zadbać o zaplanowanie pozostałych elementów, takich jak żywność, napoje, muzyka, listy gości, budżet, ozdoby; czyli wszystko to, co jest potrzebne by impreza przebiegała płynnie i przyjemnie dla gości.